Různé typy pletacích tkanin

- Dec 18, 2019-

Pozadí

Kdysi dávno, možná před několika staletími lidé pletli své oblečení se vším úsilím a tvrdou prací. Od svého vynálezu v roce 1579 se podnikání v oblasti výroby oděvů přeneslo do malých chalupářských odvětví, takže ruční pletení není nezbytné, rekreační činnost. Inovace rychle proměnila rostoucí schopnosti pletacích strojů ve formování pletenin a dnes si můžete vybrat z celé řady pletacích strojů pro váš textilní průmysl.

imitation 5


Klasifikace pleteniny

V tomto článku jsme tyto pletací stroje uvedli a klasifikovali jako pletací stroj Weft nebo pletací stroj Warp. Jsme schopni vyrobit různé druhy tkanin, jako je holandský samet, italský samet, semiš, velboa, a poté je snadno vytlačit, potisknout nebo bronzovat a vyrobit různé typy reliéfního bronzového sametu.

image

Úplet pletení

Úpletové pletací stroje se používají k výrobě útkových pletenin pomocí jediné příze. Pletení v útku je běžnější metodou než osnovní pletení. Při pletení útku jsou tkalcovské stavy vodorovně pleteny v kruhové formě zleva doprava od textilie. Úpletové pleteniny jsou vyrobeny z příze přiváděné do jehel kruhového pletacího stroje. Tento postup je běžný při výrobě sametové a semišové textilie a poté při výrobě tištěného holandského sametu nebo vysoce kvalitního super měkkého sametu.

image

Zabalte pletení

Na druhé straně se pletení osnovy provádí pletením v klikatém vzoru podél oblasti textilie. Zatímco pletení útku se provádí pletením napříč tkaninou, pletení osnovy se provádí pomocí pletenin přes sousední wales nebo sloupy

1212


Oba pletací stroje Warp i pletací stroje Weft lze dále klasifikovat do mnoha typů pletacích strojů.

Úpletový pletací stroj:

Kruhový pletací stroj:

Single Jersey kruhové pletací stroj

Obyčejný Jersey

2 skladba 4 skladba

Terry a Fleece

Žakárové

Kruhový pletací stroj Double Jersey:

Žebro

Zámek

Pique

Pletací stroj s rovnou tyčí:

Jeden pletací stroj s rovnou jehlou

Dvojitý jehlice rovný bar pletací stroj

Plochý Bar pletací stroj

Byt nebo postel typu V

Jednolůžko

Jednosměrná postel


Pletací stroj Warp:


Pletací stroj Raschel:

Pletací stroj TricotZdroj : https://www.xdknitmachinery.com/types-of-knitting-machines/