Různá příze pro Velvet, jako je holandský samet nebo italský samet

- Mar 20, 2020-

Co je to částečně orientovaná příze (POY)?

Částečně orientovaná příze se vyrábí tavením a vytlačováním (zvlákňování z taveniny) polyesterového čipu nebo vločky. Během zvlákňovacího procesu se vlákna protahují nebo natahují až pětkrát, než je jejich původní velikost, aby se polymer orientoval tak, aby splňoval požadované rovnoměrnosti, pevnosti, smršťování a prodloužení. Pojem částečně orientovaná příze se tedy týká vícevlákna, které je jen částečně napnuté. POY je obecně nižší houževnatost a méně uniformní než plně orientovaná příze (FOY). POY se používá hlavně v texturování k výrobě texturované příze a lze jej také použít při tažení osnovy pro tkaní a osnovní pletení tkanin. Navíc se vždy snažíme vybrat vhodný materiál pro naše výrobky, jako je holandský samet a nějakou lesklou přízi pro italský samet.

holland velvet

Co je to plně orientovaná příze (FOY)?

FOY Polyester (nazývaný také Fully Drawn Yarn - FDY), se vyrábí postupem podobným výrobě POY s tím rozdílem, že příze se vyrábí při ještě vyšších rychlostech spřádání spojené s mezilehlým tažením integrovaným do samotného procesu. To umožňuje stabilizaci prostřednictvím orientace a krystalizace. FOY se používá hlavně jako útk nebo osnova při výrobě tkanin. FDY může být pleten nebo tkán s jakoukoli jinou vláknitou přízí, aby se získala tkanina různých různých odrůd. Polyesterová příze FOY se používá pro průmyslové aplikace vyžadující uniformitu a konzistentní houževnatost, prodloužení a smršťování. Většina pojivových přízí, průmyslových šicích nití a výztuží hadic se vyrábí z polyesteru FOY.

Existuje mnoho různých typů průmyslové polyesterové příze s různými fyzikálními vlastnostmi, které jsou řízeny polymerním vzorcem a podmínkami zpracování příze POY nebo FOY. Výběr správného typu příze může být náročný při výrobě sametu nebo jiného bytového textilu, jako je pohovka, záclona atd. , takže práce se spolehlivým partnerem, aby se přizpůsobila správná polyesterová příze vaší aplikaci, je klíčem k rychlé optimalizaci a vývoji produktu.

holland velvet 2