Co je použita látka Velour?

- Dec 15, 2018-

elour nebo velours je plyšová, pletená látka nebo textilní látka podobná sametu nebo velvetě. Obvykle se vyrábí z bavlny, ale může být také vyrobeno ze syntetických materiálů, jako je polyester. Velour se používá v široké škále aplikací, včetně oblečení a čalounictví. Další příklady zahrnují autosedačky, trička a šaty. To znamená, že může být užitečné při mnoha příležitostech.


Velour může také odkazovat na hrubou přírodní kůži někdy nazvanou velurová kůže. Chromová opálená kůže je zevnitř broušena, což na povrchu vytváří jemnou, měkkou vrstvu. Používá se pro obuv, oděv a čalounictví. Tento typ kůže je často zaměňován s velvyslaným semišem a kamzíkem.

   


Velour může být tkaná nebo pletená látka, která jí umožní protáhnout. Spojuje pružné vlastnosti pletenin s bohatým vzhledu a vzhledem sametu. Velour se používá v tanečním oblečení pro snadný pohyb, který nabízí, a je také oblíbený pro teplé, barevné, ležérní oblečení. Při použití jako čalounictví se velvet často nahrazuje velur.


Velour široce používaný při výrobě divadelních závěsů a záclonových závěsů je vyráběn stejným způsobem jako samet: dvě sady osnov a útků tkané současně s dalšími nitěmi, které se stanou napětím mezi nimi, pak se rozdělí na vyrábějí dvě oddělené tkaniny. Bavlněné velory používané pro tento rozsah od 16oz na lineární yard až 32oz na lineární yard, syntetická verze typicky běží od 13oz do 32oz na lineární yard.


https://www.supplierfabric.com/velour-fabric/

HAINING JUNCHENG TEXTILNÍ CO, LTD

Přidat: NO.11 Road 8th Jingbian, Haining Warp pletení průmyslové zóny, Haining města, provincie Zhejiang

Mob: +8613706595350

Tel: + 86-573-87218949

Fax: + 86-573-87218949

E-mail: hybolate@hnjc-tex.com