co je Polyester, který se používá pro domácí textil, jako je pohovka

- Dec 20, 2019-

Polyester

Syntetické textilie již nejsou považovány za nestandardní a často se používají v každodenním životě. Takové textilie nejsou horší než přírodní vlákna a v některých případech je dokonce překonávají. Polyester je nejoblíbenější plastový materiál. Koneckonců, při nízkých nákladech, nevyžaduje opatrnou údržbu, nezkrčí se a vyznačuje se vysokou odolností proti opotřebení. Polyesterové vlákno je jedním z nejpoužívanějších komerčních vláken na světě. Jedná se o silná syntetická vlákna vyrobená smícháním alkoholu a kyseliny a zahájením řetězové reakce. Přestože to vypadá nepřirozeně, můžeme použít recyklovatelný polyester k výrobě různých typů, jako jsou super měkké textilie Minky pro kojence.

Při této reakci se vytvářejí silné a velké molekuly s opakující se strukturou. Příze jsou komerčně používaná vzájemně propojená vlákna nepřetržité délky, která se hlavně používají pro tkaní a pletení. Příze z polyesterového vlákna je jednou z nejlepších a syntetických přízí, které se používají pro různé účely, jako je výšivka. Existují různé druhy přízí, které jsou vyráběny z polyesteru, a pak je lze použít k výrobě různých druhů pletacích a tkaných látek, jako je holandský samet, italský samet, semiš, fleece, šerpa, FDY, DTY a další textilie.

sofa fabric

velvet

Historie a technologie tvorby

Polyesterová vlákna jsou syntetická textilie získaná rafinací ropy. Vývoj projektu na vytvoření takového materiálu začal ve 30. letech a byl úspěšný kolem roku 1945, kdy byly nové umělé textilie aktivně používány v každodenním životě.

Polyester byl vytvořen britskými technology, kteří jej získali chemickými reakcemi s vícestupňovou sloučeninou monomerů přítomných v oleji. Takto se dnes vyrábí.

curtain living room (2)

Chemický výrobní proces zahrnuje zahřívání diglykoletheru na +280 stupňů a průchod polykondenzačním krokem. Na výsledná vlákna se působí ethylenoxidem. Tím se získá polystyren, ze kterého se polyesterová vlákna vytvářejí roztavením téměř do kapalného stavu a ochlazením. Tato syntetická vlákna jsou natažena na požadovanou tloušťku a protkána umělým plátnem. Čistý polyester se používá zřídka, často přírodní, například se do umělých vláken přidává bavlna, což dává materiálu určité jedinečné vlastnosti.

8685923058_347620674

Nápis "100% polyester" na látce se téměř nikdy nehodí - je to materiál pro výrobu nádob a balicích sáčků. Nejčastěji si jsou zákazníci těchto možností vědomi polyesterových tkanin, jako jsou Dacron, Tehsil, Dacron, Diolene, Sintepon, Hollofan a mnoho dalších. Samozřejmě existují nejpopulárnější a nejoblíbenější odrůdy:

holland velvet

·          mikrovlákno - tenká, lehká a velmi odolná tkanina;

·          drobné oky - síťované materiály používané k šití polštářů do sportovního oblečení;

·          fleece - nestrukturované plátno známé pro svou větší sílu a hladkost;

·     PVC polyester je tkanina s dodatečnou úpravou PVC, která je vodotěsná a odolná.

Tyto typy polyesteru se nejčastěji objevují na oděvních štítcích. Zaručují, že se věc dlouhodobě opotřebuje a zachovává svůj původní vzhled a barvu i po opakovaném mytí.

Pro více informací o tomto druhu tkanin a získání podrobnějších informací o našich výrobcích nás můžete kontaktovat.

amin 2