USA obchodní válka převést textilní a oděvní průmysl řetězce do jihovýchodní Asie

- May 24, 2019-

Čínský textilní a oděvní trh se příliš spoléhá na vývoz. Podle neúplných statistik. Vývoz čínských textilních a oděvních výrobků v roce 2018 překročil hranici 270 miliard USD, zatímco domácí textilní a oděvní výrobky prodávaly přibližně 200 miliard USD. Spojené státy jsou největším čínským vývozcem textilních a oděvních výrobků. Spojené státy ukládají sazby na textilní a oděvní výrobky, které budou přímo zvyšovat vývozní náklady čínských textilních a oděvních výrobků a oslabují cenovou konkurenceschopnost textilních a oděvních výrobků v Číně. V posledních letech. textilního a oděvního průmyslu v jihovýchodní Asii. dominuje Vietnam. se rychle rozvíjela.


China's textile and apparel


Eskalace čínsko-americké obchodní války také přímo urychlila oslabení renminbi. Od konce zvýšení daní v dubnu 2019. kurz RMB vůči americkému dolaru oslabil z 6,7 na 6,9. odpisy kolem 3%. Od začátku čínsko-americké obchodní války v březnu 2018. devizový kurz RMB vůči americkému dolaru oslabil z 6,3 na přibližně 6,9. I když oslabení RMB dočasně zvýhodňuje vývoz textilních a oděvních výrobků v Číně. Finanční krize země způsobená prudkým oslabením domácí měny, jako je Argentina a Turecko, způsobila zhoršení finanční krize v zemi. s větší pravděpodobností povede k odlivu kapitálu.


V současné době vstupuje čínsko-americká obchodní válka do patové fáze. Čína i Spojené státy jsou velmi tvrdé a obchodní válka bude zdlouhavá válka. Pokud Spojené státy přidají daně do dalších 300 miliard amerických dolarů v pozdějším období. to bude mít vliv na čínský textilní a oděvní vývoz do určité míry. Haining Juncheng Textilie Vyvine nové vzorky a dodá konkurenční úplet.


China's textile and apparel